Sprawa z Agencją Rozwoju Regionalnego w Koninie po ponad roku zamknięta

Dzisiaj mogę Wam już powiedzieć, że sprawa nagród dla pracowników ARR została ostatecznie zakończona i zamknięta. ARR po dwóch przegranych sprawach w sądzie ostatecznie udostępniła wykaz nagród wraz z imionami i nazwiskami za 2020 rok.

Jak już było wcześniej wspomniane, prezes zarządu i jego zastępca mieli nie otrzymać żadnych nagród. Dlatego też ich nazwisk nie ma w wykazie.

Znajdziecie za to nagrody opiewające łącznie na… 144 931,57 zł. Wyjaśnienie, jak są przyznawane środki tłumaczy ten skan:

A teraz jeszcze kilka słów dla Prezesa Macieja Sytka, który otwarcie przyznaje, że nie zgadza się z dwoma wyrokami sądu.

Agencja Rozwoju Regionalnego jest instytucją publiczną.

Dlatego, że akcjonariuszami tej spółki są wyłącznie podmioty publiczne. Podobnie jak spółki miejskie, spółki skarbu państwa, czy instytucje kultury. Przypomnę Panu, że Województwo Wielkopolskie posiada w ARR 3 565 udziałów. ARR prowadzi też BIP – jak wszystkie instytucje publiczne. Poza tym ARR wykonuje zadania publiczne i szczególnie z tego powodu podlega pod ustawę o dostępie do informacji publicznej. Podobnie jak np. Energa, Tauron, czy T.P. S.A. Dlatego też wygrałem obie sprawy z Pańską spółką.

Z tego powodu nie ma znaczenia, czy urzędnicy są utrzymywani ze środków budżetowych, czy nie. Nie ma też żadnej „równi” między pracownikami ARR, a pracownikami Urzędu Miejskiego. Albo jakaś informacja jest informacją publiczną, albo nią nie jest – to zerojedynkowe. Jeżeli uważał Pan, że WSA się pomylił, należało sprawę przekazać do rozpatrzenia Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu. Tyle że jakoś wcześniej nie miał Pan problemu z tym, czy ARR podlega pod ustawę o dostępie do informacji publicznej, czy nie, a jedynie z tym, czy musi Pan te informacje udostępnić. Dwukrotnie nie umiał Pan wykazać, iż nie musi tego robić.

Krzysztof Pietruszewski

Link: https://drive.google.com/…/1rgzuhb7PXAGsEZ1…/view…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s