Wynagrodzenie Kierownika Biura Prezydenta Miasta Konina Rafała Duchniewskiego za 2021 rok

Dokładnie tak jak widzicie.

Rafał Duchniewski za pełnienie funkcji Kierownika Biura Prezydenta zarobił w 2021 roku ponad 178 tys. zł. W samym grudniu zarobił 13 tys. zł. Mimo że jego zasadnicze wynagrodzenie to 6 300 zł + dodatek funkcyjny około 2 tys. zł miesięcznie. Nie pytajcie mnie, jak to się stało. Nie wiem. Jak wysoka to kwota? Prawie taka jaką w 2020 roku zarobił Zastępca Prezydenta Paweł Adamów (183 tys. zł) i wyższa o ponad 40 tys. zł od Prezydenta Miasta Konina (136 tys. zł). Czy wykonywane przez trzech panów zadania są sobie równe? No nie bardzo.

Rafał Duchniewski zajmuje się właściwie organizacją Biura Prezydenta, obiegiem dokumentów i utrzymaniem aktualnego BIP, a Paweł Adamów i Piotr Korytkowski mają za zadanie m.in. szukać inwestorów, kierować całym Urzędem Miejskim i podległymi im jednostkami, spinać napięty do granic możliwości budżet miasta i wieloma innymi zadaniami. Aha, bym zapomniał. Rafał Duchniewski w przeciwieństwie do Prezydenta i jego Zastępcy odpowiada za Koniński Informator Samorządowy. Tak więc generalnie Rafał Duchniewski w swojej pracy zajmuje się pracą administracyjną i propagandową.

Owszem, wspominałem już wcześniej, że niejednokrotnie Kierownika Biura Prezydenta można było dostrzec na politycznych eventach własnej partii, gdy właściwie powinien być wówczas w magistracie. Wspominałem też o pisaniu rozwlekłych komentarzy pod postami, które mu się nie spodobały, mimo że trwała budżetowa sesja Rady Miasta. Tak się akurat składa, że żadna z tych wiekopomnych misji nie leży w zakresie zadań Kierownika Biura Prezydenta. Choć te podane przeze mnie przykłady to pewnie wierzchołek góry lodowej.

A, zapomniałem jeszcze powiedzieć słowo o nagrodach. Otóż 6 500 zł Rafał Duchniewski otrzymał za prace przy Funduszach Norweskich. Sęk w tym, że pracował przy nich w zespole, który zgodnie z zarządzeniem, miał rozwiązać się z dniem 31 października 2020 roku. W 2021 roku w kolejnym zespole już nie uczestniczył. Być może chodziło o nadrobienie zaległości w nagrodach, których w 2020 roku nie było? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Dodam tylko, że w tej puli 7 800 zł jest także 500 zł z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i nagroda świąteczna w wysokości 800 zł. Gdy publikowałem wykaz nagród za rok 2021, tych ostatnich nie było. Ewentualnie nazywały się nagrodami straży miejskiej, bo tylko te opiewały na 800 zł. Tak więc pomimo całego gniewu mieszkańców z powodu przyznanych sobie nagród w wysokości 351 tys. zł, pomimo wszechobecnego „nie mamy pieniędzy, bo wszystko zjadła oświata”, znalazły się najwidoczniej jeszcze drobne środki na kolejne nagrody.

Kojarzę, jak po raz pierwszy opublikowałem wykres dotyczący wynagrodzeń prezesów spółek miejskich. Paweł Adamów dla Przeglądu Konińskiego mówił coś w rodzaju, że te wynagrodzenia są tak wysokie, bo jakoś musimy przyciągać ekspertów i specjalistów… Zatem nic dziwnego nie było w tym, że znaleziono ich w partii politycznej, która akurat wygrała wybory. Nic dziwnego też zapewne nie ma w tym, że wszystkie te osoby pomagały w kampanii wyborczej lub startowała w zwycięskich wyborach… Rok później wynagrodzenia prezesów spółek wzrosły i wynosiły więcej niż rok wcześniej. Paweł Adamów mówił, że to nic dziwnego, bo tak wynika z kontraktów. Z kontraktów sformułowanych m.in. przez Prezydenta, który ma 100% udziałów w spółkach miejskich.

A czy jest dziwne to, że wynagrodzenie Rafała Duchniewskiego wzrosło o prawie 50 tys. zł w ciągu dwóch lat? Zapewne nie. Ba, jestem pewien, że wraz ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi te wynagrodzenia będą rosnąć i rosnąć. Podobnie jak obawy o obronę wyniku wyborczego z 2018 roku. Dziwne zapewne również nie jest to, że wylewa się coraz więcej krytyki już nie od jakiegoś tam Pietruszewskiego, Koźlarka, czy Mateusza Krzesińskiego za recenzję parkingu na ul. Urbanowskiej, tylko od zwykłych mieszkańców. Zamiast docenić, że w Koninie była gala MMA, tylko wypominają, że wszystkie szeroko zakrojone w 2018 roku plany nie wypaliły i za bardzo nie ma, czym tego faktu przykryć. Trochę tak, jakby onkolodzy się denerwowali, że muszą obsługiwać pacjentów chorych na raka, jakby nie mogli pójść do apteki po amol.

Generalnie przykro się na to patrzy.

Krzysztof Pietruszewski

Linki:

https://bip.konin.eu/zez…/2020/zez_2020_151_1622114301.pdf,

https://bip.konin.eu/zez…/2020/zez_2020_149_1621498330.pdf,

https://bip.konin.eu/…/zar…/zarz_2021_149_1632474960.pdf,

https://bip.konin.eu/…/zar…/zarz_2020_019_1581338130.pdf,

https://drive.google.com/…/1gYou1jfx1hMN7Cp9RhP…/view…,

https://drive.google.com/…/10aFDF1avBfMDjWMUw3E…/view…,

https://drive.google.com/…/1yRNtLDmjBlwn3mLUJf5…/view…,

https://drive.google.com/…/1D6Res6p2GLGXLEZYIE3…/view….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s