Konto na Patronite już działa!

Z radością informuję, że weryfikacja konta na Patronite dobiegła końca.

Od tej chwili, jeżeli ktoś uważa, że za podejmowany na Konin. Mam Prawo Wiedzieć wysiłek powinienem dostać nawet symboliczną wpłatę, to może to zrobić. Chętnych zapraszam do klikania w ten link: https://patronite.pl/koninmamprawowiedziec lub po prostu wpłacić darowiznę na konto: 33 1140 2004 0000 3502 7589 1483.

Gwoli uczciwości nadmienię jedynie, na co przede wszystkim będą wydawane darowizny.

1. Chmura. Przechowywanie plików kosztuje. Dobrze zabezpieczona chmura tym bardziej. Samych plików jest już kilka tysięcy, a ta liczba wciąż rośnie.

2. Strona. Utrzymanie strony również kosztuje. Hosting, domena i dodatkowe usługi. Na stronie w przyszłości planuję stworzyć coś w rodzaju bazy wiedzy dotyczącej partycypacji w Koninie. Oczywiście trochę to potrwa, ale bez środków finansowych to nigdy nie powstanie.

3. Rejestr.io. Jest to serwis dokumentujący dane biznesowe ze spółek, organizacji pozarządowych i innych podmiotów. Pokazuje też powiązania poszczególnych osób między spółkami (to dzięki niemu dotarłem do rad nadzorczych w Świebodzinie). Oczywiście spora jego część jest darmowa i ogólnodostępna, jednak wersja premium pozwala na przeglądanie historycznych powiązań poszczególnych osób.

Powyższe trzy punkty to trzy obowiązkowe sprawy dla każdego miesiąca działania Konin. Mam Prawo Wiedzieć. Potrzeba na nie około 166 zł miesięcznie – rocznie około 2 tys. zł. Jako cel cykliczny ustawiona została kwota 200 zł. Pozostałe 34 zł i wyższe kwoty zostaną przeznaczone np. na skargi, książki prawnicze, ewentualne wyjazdy, szkolenia itp. Na stronie znajduje się zakładka Rozliczenia, gdzie będę przedstawiał Wam każdy miesiąc i związane z nim wydatki.

Myślę też, czy w ramach określonych większych akcji typu: powiązania rodzinne między pracownikami spółek miejskich a Urzędu Miejskiego w Koninie (akcja z zeszłego roku) nie robić odrębnych zbiórek, specjalnie na opłacenie skarg z tego tytułu. Taka forma aktywności społecznej w pracy watchdoga. Na razie to oczywiście tylko luźny pomysł, który pojawił się w trakcie pisania tego tekstu.

Później powstanie jeszcze grafika we tle, gdzie zamieszczę dane do wpłat.

Tak więc kto chętny, niechaj wpłaca!

Krzysztof Pietruszewski

P. S. Niezależnie od tego, czy wpłacicie jakąś drobną sumę, czy nie, możecie liczyć na moją pomoc. Dlatego niekoniecznie musicie brać sobie do serca wskazane na Patronite progi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s