Nagród w 2021 roku ciąg dalszy.

Tym razem pod lupę idą dyrektorzy i kierownicy tzw. jednostek organizacyjnych miasta Konina, czyli instytucji kultury, pomocy rodzinie, szkół itp.

Tak więc rekordzistkami, jeżeli chodzi o przyznane nagrody, zostają ex aequo dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Kulczyńska i dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzata Rychlińska. Obie otrzymały łącznie po 14 000 zł. Podium zamyka dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Grzegorz Pająk z kwotą 11 000 zł.

Czym się zasłużyła Ewa Kulczyńska? Podejmowała inicjatywę pozyskania dodatkowych środków finansowych, co wyceniono na 5 000 zł. Następnie na 3 000 zł wyceniono zarówno zrealizowanie inwestycji w „Przystań Gosławice” i nadzór nad imprezami sportowymi, jak również zaangażowanie w realizację zadań jednostki oraz kolejne zakończone inwestycje. 3 000 zł dyrektorka MOSiR otrzymała także za udział w pracach zespołu organizującego pierwszą w Polsce Galę BRAVE COMBAT FEDERATION, za pozyskanie środków na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego oraz rozpoczęcie remontu Sali Szermierczej.

Z kolei Małgorzata Rychlińska otrzymała 5 000 zł za pozyskanie środków zewnętrznych z programów na wsparcie mieszkańców Konina (m.in. na realizację Programu Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej), 3 000 zł z okazji Dnia Pracownika Socjalnego oraz 6 000 zł za zaangażowanie w realizację zadań jednostki oraz kolejne pozyskane środki finansowe.

Grzegorz Pająk otrzymał kolejno 9 000 zł za zrealizowane zadania inwestycyjne na ul. Paderewskiego, Wyzwolenia, Kleczewskiej, linii kolejowej E-20 oraz 2 500 zł za zrealizowane zadania inwestycyjne oraz pozyskanie środków zewnętrznych.

Kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy Dagmara Szymańska-Góralska i Dyrektor Pogotowia Opiekuńczego w Koninie Olgierd Szczęsny otrzymali kolejno 6 000 zł i 3 000 zł z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej, Magdalena Gielniak-Sobczak otrzymała 5 000 zł za szczególne zaangażowanie w sprawy osób starszych i niepełnosprawnych w trudnym okresie pandemii COVID-19, przy realizacji zadań domu pomocy.

Jak więc można zauważyć, nagrody przyznawano najczęściej za pozyskiwanie środków zewnętrznych, realizowanie inwestycji i wykonywanie zadań, do których zostało się powołanym. Najciekawsze jest jednak równoważne „wycenienie” takich zasług jak „podejmowanie inicjatywy pozyskania środków finansowych” i „szczególne zaangażowanie w sprawy osób starszych i niepełnosprawnych w trudnym okresie pandemii COVID-19.” Czy podejmowanie inicjatywy pozyskania środków polega po prostu na przekazaniu pomysłu, że można na coś pozyskać środki? Uczciwie przyznaję, że mam problem ze zrozumieniem tego pierwszego uzasadnienia. Znaczące też się może wydać to, że nagród nie otrzymał żaden z dyrektorów konińskich instytucji kultury.

Spojrzałem również na dokumenty, które otrzymałem z MOSiR i Urzędu Miejskiego w Koninie odnośnie organizacji Gali MMA. MOSiR był zaangażowany w jego organizację w następujący sposób: udostępniono i przygotowano halę (choć za udekorowanie hali odpowiadała firma Galana Group), wynajęto okrągłe stoły, zwiększono moc napięcia elektrycznego na dzień gali i zapewniono energię elektryczną. Za m.in. takie działania dyrektorka MOSiR otrzymała nagrodę w wysokości 3 000 zł.

Jak najbardziej rozumiem przyznanie nagrody np. za działania w czasie pandemii w DPS (mam też nadzieję, że pracownicy DPS również jakieś dostali). Również nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Za nic nie rozumiem jednak nagród za pozyskanie środków lub realizacji inwestycji. Pierwszych dlatego, że taką nagrodę powinni otrzymać pracownicy, którzy tego dokonali. Jakoś nie chce mi się wierzyć, by dyrektorzy osobiście uczestniczyli w pisaniu wniosków… Zaś realizacja inwestycji to zadanie tych instytucji. Za takie działania otrzymuje się wynagrodzenie, nie nagrody. Uzasadnienia typu „podejmowanie inicjatywy”, albo „rozpoczęcie remontu sali” właściwie same się komentują. Ciekawi mnie jedynie, czy za zakończenie remontu również przysługuje nagroda i ile może ona wynieść.

Wniosek dotyczył również prezesów spółek miejskich, jednak Prezydent nie przekazuje im żadnych nagród. Z tego też powodu podobne wnioski otrzymają niedługo wszystkie spółki miejskie.

Krzysztof Pietruszewski

Link: https://drive.google.com/…/1fae6U08OSjLlvK2DAvz…/view…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s