Dzień dobry!

Strona internetowa Konin. Mam Prawo Wiedzieć ma przede wszystkim stać się miejscem, w którym znajdziecie wszystkie informacje publikowane na dobrze Wam znanym fanpage’u. Od dzisiaj wszystkie posty, które tam znajdziecie, pojawią się także tutaj, na stronie. Ma to na celu umożliwienie odnalezienia wszystkich tekstów z poziomu wyszukiwarki. Być może na stronie pojawią się również treści, o których na fanpage’u będzie wyłącznie informacja. Pomyślę jeszcze nad pełną formułą.

Z biegiem czasu chciałbym, aby strona stała się bazą wiedzy nt. tego, jak można działać lub włączać się w działania w Koninie. Znajdą się informacje typu jak napisać wniosek o udostępnienie informacji publicznej, co lepiej składać: petycję, wniosek w trybie KPA, czy może inicjatywę uchwałodawczą itp. Postaram się też zamieszczać różne webinary, konferencje, nagrania i inne treści, które wydadzą mi się przydatnym źródłem wiedzy dla aktywistów i mieszkańców.

Myślę, że powstanie również archiwum, w którym znajdą się teksty z bloga i z fanpage’a. Wypadałoby, by od teraz wszystkie informacje naprawdę znajdowały się w jednym miejscu i być mniej zależnym od Facebooka.

Wspomniałem już, że pojawi się również konto na Patronite, za pomocą którego będzie mogli mnie wesprzeć finansowo w działaniach. Więcej szczegółów przedstawię, gdy zostanie ono zweryfikowane i zaakceptowane przez administratorów portalu.

Serwis Konin. Mam Prawo Wiedzieć, który planowałem zamknąć, pozostanie aktywny. Będę go uzupełniał jednak wyłącznie w zakresie sesji Rady Miasta Konina oraz przynależności klubowych i komisyjnych poszczególnych radnych. Za 2 lata będą miał miejsce wybory samorządowe. Bez działania serwisu nie otrzymacie tylu informacji nt. działalności radnych. Z tego też powodu, z troski o możliwość wypracowanej i świadomej oceny pracy radnych, postanowiłem wrócić do jego kontynuowania.

Póki co to wszystko. Witam Was wszystkich na stronie i mam nadzieję, że stanie się ona istotnym miejscem dla aktywistów i mieszkańców Konina.

Krzysztof Pietruszewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s